Franklin mówi przepraszam

 

„Franklin mówi przepraszam” – czyli historia z wartościowym przesłaniem

Dzieci często popadają w swoje dziecięce konflikty. Czasem ze swoimi rówieśnikami, czasem z rodzicami. Powodem może być zabranie zabawki, powiedzenie czegoś niemiłego lub niechęć do wykonania polecenia rodzica. Często nie rozumieją swojej winy, czasem wiedzą też, że zrobiły coś złego, jednak nie chcą spojrzeć prawdzie w twarz i głośno się do tego przyznać. Boją się konsekwencji lub odczuwają dyskomfort związany ze skonfrontowaniem się z osobą, której zawiniły. Powiedzenie słowa „przepraszam” dla dzieci nie jest zbyt łatwe, ale dorośli również mają z tym duży problem. Nie mniejszą sztuką jest umiejętność wybaczania. Warto rozmawiać z dziećmi na tak trudne tematy jak przepraszanie i wybaczanie, a pretekst do takiej rozmowy może stanowić książka Franklin mówi przepraszam, której autorem jest Paulette Bourgeois. Książka przeznaczona jest dla kilkuletnich dzieci, napisana jest więc prostym, zrozumiałym stylem. Przepiękne ilustracje, które zachęcają do czytania to dzieło Brendy Clark, dzięki której Franklin jest tak charakterystyczną i niezapomnianą postacią.

Kim jest Franklin i co spotkało go tym razem?

Franklin jest sympatycznym, małym, zielonym żółwikiem, który swoim zachowaniem daje przykład dzieciom. Bawi swoimi fascynującymi przygodami i jednocześnie uczy dzieci szczerości, odwagi, zaufania, pokazuje też, jak radzić sobie z problemami i dbać o przyjaciół. Tym razem Franklinowi została powierzona pewna tajemnica. Niestety żółwikowi nie udało się jej dochować. Kto powierzył Franklinowi swoją tajemnicę? Czego ona dotyczyła? Co stało się, gdy Franklin wyjawił ten sekret? W jaki sposób Franklin przeprosił za swoje zachowanie? Czy uzyskał przebaczenie? To wszystko i wiele więcej w książce „Franklin mówi przepraszam”.

O autorkach

Autorką tekstu w książkach serii o Franklinie jest Paulette Bourgeois, terapeutka, dla której bodźcem do pisania książek dla dzieci było urodzenie córki. Najbardziej znana jest jako twórca postaci Franklina, jednak jest również autorką innych książek dla dzieci. Brenda Clark, która wcześniej zajmowała się ilustrowaniem szkolnych podręczników, tworzy w tej serii oprawę graficzną. Książki o Franklinie to przede wszystkim fantastyczni bohaterowie, którzy wyróżniają się wśród postaci znanych z innych bajek, dzięki czemu dzieci na całym świecie pokochały miłego żółwika, którego losy mogły śledzić również w telewizyjnym serialu animowanym. Inne przygody Franklina można znaleźć między innymi w:

– „Franklin, pośpiesz się”,

– „Franklin boi się burzy”,

– „Franklin boi się ciemności”,

– „Franklin chce mieć przydomek”,

– „Franklin chce mieć zwierzątko”,

– „Franklin czeka na siostrzyczkę”,

– „Franklin dąsa się na siostrę”,

– „Franklin gra w piłkę nożną”,

– „Franklin gubi się w lesie”,

– „Franklin idzie do szkoły”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *